← powrót

News

Wystawa POMIĘDZY – Agata Kosmala

Wystawa: 1.02.15-30.04.15

a-kosmalaAgata Kosmala – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Geperta we Wrocławiu (dyplom – 2000 r.). Malarstwo studiowała w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej i prof. Piotra Błażejewskiego. Jest członkiem ZPAP Wrocław.

Wystawy i wyróżnienia
Wyróżnienie w Ogólnopolskiej Wystawie Marynistycznej “BARWY MORZA”, Gdynia 2014 r.; Finalistka Międzynarodowego konkursu ArtSland 2, 3 i 5 rundy, USA 2014 r.; Uczestniczka wystawy – POLISH FEMALE ARTISTS The traditional and modern paths of art., Armenia 2014r., Galeria Narodowa w Erywań, 2014 r.; Prix de Peinture de L’Ebouillanté 2014 r., 2013 r. Paryż; III Międzynarodowa wystawa w Nyiracsad, Węgry 2014 r.; Art Brownie ZOO, Toronto 2013 r.; T.I.N.A. Prize 2014r. Berlin, Rzym; ArtPrize 2013 r. USA; Muzeum Sztuki Współczesnej, Woliery 10, 2014r., Wrocław; Konkurs ma¬larstwa “Ogrody 2013”, BWA Zamek Książ Wałbrzych; II Międzynarodowy Konkurs Malarski, Przestrzeń Publiczna – Konteksty, Galeria Profil CK Zamek, Poznań; Galeria im Polnischen Haus Polonicum, Berlin 2009 r.; Obraz Roku 2005 – wystawa finalistów konkursu Art & Business – Warszawa; Triennale malarstwa młodych, wystawa finalistów konkursu, Częstochowa; Kilkukrotne wyróżnienie obrazu przez Kurator Galerii Saatchi Art Rebeccę Wilson, 2014 r.

Cykl Prac „Pomiędzy”

W cyklu tym artystka podejmuje próbę poszukiwania stanu “pomiędzy” kolo¬rami i smakami. Jest to zaproszenie do odkrywania subtelności w kolorze. Do bardzo osobistego i prywatnego doświadczania malarstwa, które dokonuję się kiedy pozwolimy wyobraźni swobodnie wędrować po obrazie. Wtedy ta pusta przestrzeń blejtramu “to pomiędzy” staje się pełna emocji i nabiera znaczenia. Stąd sięganie do języka abstrakcji, który niczego nie określa, a jedynie subtelnie sugeruje. To co łączy wszystkie obrazy – to poszukiwanie. Wystawa ta jest próbą odkrycia, nowego znaczenia dla koloru i smaku, które w swej naturze są bardzo ulotne. Zabawa smakiem i kolorem jest zapisana językiem abstrakcji, wymagającym od odbiorcy otwartości na nowe doznania artystyczne jakie proponuje Food Art Gallery.

Twórczość Agaty Kosmali

Malarstwo emocjonalne, pełne nastojów, zapisane językiem abstrakcji.
To nieustające poszukiwania, śledzenie uciekającej myśli, mierzenie się z tajemnicą kolejnego zakrętu, wyznaczanie łamiącego się szlaku barw i kształtów.
Prace Agaty Kosmali sprzed lat są gęste od materii, zróżnicowanych faktur, dekoracyjnego ornamentu i zderzeń form geometrycznych z koronkową subtelnością. Są też pełne złota, cynobru, szmaragdowych zieleni, wyrafinowanych zestawień odcieni ochry i sjeny. Przyciągają, wręcz każą na siebie patrzeć, a równocześnie same – milczą.

Malarstwo Agaty Kosmali, jest abstrakcyjne, dlatego jedni będą je odbierać jako układ elementów mowy plastycznej, a inni będą się doszukiwać reminiscencji realnego świata, jako że układy barw same z siebie tworzą jakąś przestrzeń i światło i nastrój.

Wszystko, co się dzieje w tych obrazach, dzieje się pomiędzy, to przestrzeń gęsta od spojrzeń, znaczeń i słów niewypowiedzianych, ważnych i czytelnych jedynie dla tych, do których są kierowane.

Zobacz całą wystawę

agata-kosmala agata-kosmala-03


Info