Aktualności

Nagłówek PL

Kuchnia & Wino

Akwarela Box PL

Wyją
tkowe smaki

DSC01923
Restauracja FoodArtGallery

Kuchnia

Food Art Gallery to autorska kuchnia oparta na połączeniu tradycji oraz fascynacji tym, co awangardowe i zaskakujące. Polskie smaki zyskują tu nowe brzmienie, a naturalne aromaty i struktury stanowią podstawę kreatywnych kombinacji. O wyjątkowym charakterze
Food Art Gallery świadczy kunsztowny minimalizm potraw, ich zmysłowość i estetyka oraz sięganie do polskości i tradycyjnych smaków w nowoczesnym wydaniu.

Dania, przygotowywane na bazie sezonowych produktów o największym twórczym potencjale, stają się tu dziełami sztuki. Urzekają zmysły, jednocześnie rozbudzając wyobraźnię. Obok klasycznego Manu à la carte, każdego dnia podawane są specjalności inspirowane chwilą.

Menu

FoodArtGallery – Nasze Wina
FoodArtGallery – Nasze Wina

Selekcja win

Kartę win Food Art Gallery stanowią starannie wyselekcjonowane trunki z najsławniejszych domów szampańskich oraz cenionych winnic z Europy i świata. Obok wysokiej jakości młodszych roczników, w karcie znajdują się szlachetne wina dojrzałe oraz wina tzw. „drugiej etykiety”. To wybór kreatywny, zachwycający zarówno początkujących, jaki i wytrawnych pasjonatów winiarstwa.

Stworzona przez doświadczonego sommeliera karta doskonale współgra z kulinarnym działami sztuki serwowanymi przez szefa kuchni.

Karta win

Nagłówek PL

Galeria sztuki

Artysty
czne
dozna
nia

Galeria Sztuki

W wymiarze artystycznym
Food Art Gallery to niezwykła przestrzeń wystawiennicza dla malarstwa i grafiki. To galeria sztuki współczesnej, w której obok uznanych polskich twórców swoje prace prezentują również lokalni młodzi artyści. Ich odkrywanie oraz promocja jest pasją, która pozwala czerpać z życia to, co piękne i nieoczywiste.

_DSC7141_b
Agata Kosmala w FoodArtGallery
Naglówek PL

Koncept

Koncept

Food Art Gallery to pasjonujące doświadczenie dla osób poszukujących piękna w każdej dziedzinie życia. To połączenie wysublimowanej restauracji z galerią sztuki współczesnej.
Restauracji, w której kreacja ma wiele imion, a kulinarne dzieła funkcjonują tu w estetycznej symbiozie z nowoczesnym malarstwem i grafiką.

W Food Art Gallery jedzenie staje się doznaniem artystycznym, a wyrafinowana sztuka znajduje nieoczywisty kontekst. Subtelny design wnętrz idealnie dopełnia całość, kształtując przestrzeń, w której smakowanie piękna jest ucztą dla wszystkich zmysłów.


Naglówek PL

Szef Kuchni

FoodArtGallery Mariusz Kozak Szef Kuchni
FoodArtGallery Mariusz Kozak Szef Kuchni

Wiedza
i doświa
dczenie

Szef Kuchni

RAFAŁ TYTUŁA

Szef Kuchni z 12-letnim doświadczeniem, które zdobywał pracując w wybitnych, londyńskich restauracjach: Club Gascon, Bonds, Plateau oraz Clos Maggiore. Swój kunszt szlifował u boku światowej klasy szefów kuchni: Pascala Aussignac'a, Barryego Tonks’a, Allana Pickett'a, a także Marcellina Marc'a. Po powrocie do Polski otworzył i prowadził, lubianą przez mieszkańców Krakowa restaurację Bon Appetit.
Oprócz doświadczenia, nie brakuje mu też pasji, dobrej energii i optymizmu, a w świecie kulinariów nieustannie poszukuje niebanalnych połączeń, inspirując się stylem surf and turf zaskakuje podniebienia Gości.

Naturalne i świeże składniki stanowią o charakterze dania, a umiejętne ich połączenie nadaje smak, do którego chce się powracać.
Nagłówek PL

Smaki

« 1 z 4 »
Nagłówek PL

Kontakt

Rezerwacja

Przyjęcie rezerwacji będzie potwierdzone przez email lub telefonicznie.
Rezerwacje nie potwierdzone prosimy uznawać za nieważne.

Kontakt

Food Art Gallery
ul. Księcia Witolda 1
50-202 Wrocław

tel.: 885 515 404
restauracja@foodartgallery.pl

poniedziałek - piątek 12:00 - 22:00
sobota 17:00 - 22:00
niedziela ZAMKNIĘTE