← powrót

News

Wieczór z Sommelierem w Food Art Gallery

Data: 27.02.2015

W Food Art Gallery doskonała kuchnia współgra z równie doskonałą selekcją win. To właśnie winom poświęcony jest nasz nowy cykl wydarzeń pod hasłem Wieczór z Sommelierem. Jest to wyjątkowa okazja do wypróbowania selekcji najlepszych trunków. Każde spotkanie poświęcone jest innego rodzaju winom, co pozwala odkrywać nowe, nieraz zaskakujące pozycje.

Restauracja Food Art Gallery zaprosiła na drugie już spotkanie z cyklu „Wieczór z Sommelierem”, tym razem degustacja opowiadana organizowana była przy współpracy z VINI E AFFINI, jednym z najważniejszych importerów win włoskich na polskim rynku. Degustacja prowadzona była przez doświadczonego Sommeliera Łukasza Szumskiego oraz reprezentanta Vini e Affini, Pana Grzegorza Króla.

Na ostatnim spotkaniu przybliżyliśmy wina pochodzące z regionów północnych Włoch, które uznawane są za najbardziej prestiżowe tereny w branży winiarskiej tego kraju. Goście wieczoru mieli okazję spróbować najważniejszych szczepów z szanowanych apelacji. W kieliszkach znalazły się popularne Prosecco, białe Arneis oraz Gewurztraminer, czerwone Nebiollo i słodkie Moscato d’Asti. Selekcja win połączona była z degustacją dań, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Szefa Kuchni Mariusza Kozaka.

Pełna relacja z wieczoru: www.enoeno.pl

Data: 27 luty 2015r (piątek)
Godzina: 19.00
Food Art Gallery
Ul. Księcia Witolda 1/lok. 1
Cena: 130 PLN / os
Prowadzenie:  Grzegorz Król / Łukasz Szumski

_________________________________

Poprzednie edycje
_________________________________

29 stycznia 2015
Wina naturalne

Tematem przewodnim styczniowego Sommelierskiego Wieczoru były wina ekologiczne i biodynamiczne, które wytwarzane są z gron powstałych w winnicach,  gdzie nie stosuje się żadnych środków chemicznych, a ponadto zarówno uprawy, winifikacja, jak i praca w piwnicy, wykonywane są zgodnie ze standardami i kalendarzem upraw. Partnerem wydarzenia był Winotake Natura Wina z Wrocławia, który jest pierwszym w Polsce importerem win naturalnych i autentycznych.

Relacja z wydarzenia:

http://www.enoeno.pl/wszystko/organiczna-calosc-food-art-gallery/

Wieczor-z-Sommelierem Logo-VeA


Info