← powrót

Wystawy

Wystawa MAMY TAKI DAR – Katarzyna Nowak & Krzysztof Kłapkowski

Wystawa Archiwalna

To cykl prac malarskich oraz rzeźb artystycznego duetu. W obrazach Krzysztofa Kłapkowskiego prezentowanych na wystawie pojawiają się różne wątki od poetyckich sennych wizji po proste przedstawienia abstrakcyjne. Z jednej strony artysta dąży do uproszczenia modelunku, z drugiej zaś poszukuje rozwiązań znaczeniowych. Dzięki temu powstają obrazy abstrakcyjne, które są pełne realistycznych odniesień. Rzeźby artysty to fragment cyklu „Istoty latające„ – delikatne, zastygłe w ruchu postacie kobiet ze skrzydłami, przywodzące na myśl mitologiczne postacie.
Impulsem do stworzenia pracach Katarzyny Nowak, najczęściej są spotkania z ludźmi, ponieważ interesuje ją człowiek, jego fizyczność, zmysłowość, cienka granica pomiędzy młodością, a dojrzałością. Stara się, aby powstające przedstawienia były uniwersalne, pokazywały to co w nas jest najlepsze.

Katarzyna Nowak ukkatarzyna_nowakończyła wrocławską ASP na wydziale Ceramiki i Szkła. Po studiach szybko odeszła od realizacji abstrakcyjnych do przedstawień figuratywnych, często odwołujących się do rzeczywistości. Efektem tych poszukiwań były rzeźby zdeformowane i ekspresyjne, mocne w wyrazie. Z czasem prace stały się subtelniejsze i doskonalsze w proporcjach. Tematem tych wszystkich przedstawień stał się człowiek. Artystka poszukuje sposobu na to, żeby po przez swoje prace opowiedzieć o sile i pięknie ludzkiego ciała. Jest też autorką scenografii do kilku etiud filmowych.

krzysztof_klapkowskiKrzysztof Kłapkowski jest absolwentem wrocławskiej ASP na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Już podczas studiów tworzył instalacje przestrzenne. Prezentowany aneks do Dyplomu pt. Proste Maszyny latające, został dobrze przyjęty. Początkowo swoje obiekty tworzył z metalu, papieru i szkła. Prezentowane prace były umieszczone w przestrzeni. Zawieszone między niebem, a ziemią. W pewnym momencie powstały rzeźby z gliny, uskrzydlone postacie wzbijające się do lotu. Ten motyw pojawia się też w malarstwie artysty. Jego płótna są pełne symboli znaków, które tworzą niepowtarzalną strukturę obrazów.
Artyści tworzą i wystawiają razem. Mają w swoim dorobku wiele wystaw krajowych i zagranicznych. Prace ich są w zbiorach prywatnych kolekcjonerów na całym świecie.

Inspiracji dla swoich prac szukają w pięknie natury ludzkiego ciała, literaturze i mitologii. Stąd częstym tematem są akty, głowy kobiece, dziecięce, zwierzęta fantastyczne np. jednorożce.

Oboje projektują i wykonują elementy dekoracyjne do ogrodów i wnętrz. Począwszy od rzeźby ogrodowej, donic, przez formy ceramiczne, elementy architektoniczne (parapety, portale kafle, ściany, mozaiki).

Katalog wystawy

Galeria prowadzi sprzedaż prezentowanych prac.

OTWARTE:
pon. – pt. 12:00 – 22:00
sob. 17:00 – 22:00

Food Art Gallery
ul. Księcia Witolda 1
50-202 Wrocław

https://www.facebook.com/foodartgallery

Katarzyny Nowak i Krzysztofa Kłapkowskiego:
www.nowak-klapkowski.pl

mamy_taki_dar_wystawa_foodartgallery mamy_taki_dar_wystawa_foodartgallery_2


Info