← powrót

News

Wystawa „ŚWIATŁA MIASTA” Justyny Pennards-Sycz

Wystawa: 13.07.15-31.08.15

Z przyjemnością informujemy, iż do grona artystów wystawiających swoje prace w Food Art Gallery dołączyła Justyna Pennards-Sycz – uznana polska malarka tworząca na co dzień w Holandii, tym razem przedstawi wrocławskim koneserom cykl prac pod tytułem Światła miasta”. Jej dzieła można bezpłatnie oglądać od 7 lipca do 31 sierpnia w Food Art Gallery.

Cykl obrazów „Światła miasta”, który został zaprezentowany w Food Art Gallery, zainspirowany jest miejskim krajobrazem widzianym nocą. Jednak wśród typowych atrybutów miasta w postaci drapaczy chmur, latarni czy sylwetek przechodniów, artystka przedstawiła bardzo osobiste spojrzenie na miejski organizm. Dzięki czemu został ukazany nieco inny świat, niż ten znany z codziennego życia. Poprzez umiejętną grę świateł, artystce udało się oddać klimat tajemniczego i fascynującego miejsca, jakim jest miasto po zmroku.

– Obrazy składające się na wystawę „Światła miasta” w Food Art Gallery stanowią rezultat poszukiwań barwno-świetlnych, które przenoszę na grunt wielkiej urbanistyki – opowiada o cyklu artystka, Justyna Pennards-Sycz. – Miasta po zmroku nabierają hipnotyzującego, onirycznego uroku – neony stają się przewodnikami wyznaczającymi skrawki bezpiecznej przestrzeni oraz pewnym uniwersalnym językiem i symbolem metropolii. Światło wodzi nas za nos, zabiera troski, zna tylko prawdę. Chciałabym, aby wystawa ta była zachętą do odbywania własnych podróży w głąb tego pięknego, niedocenianego ciągle świata.

Wystawa Justyny Pennards-Sycz w Food Art Gallery potrwa do końca sierpnia. Galeria prowadzi sprzedaż prezentowanych prac.

JustynyPennards-Sycz

Justyna Pennards-Sycz jest malarką polskiego pochodzenia, jednak obecnie żyje i tworzy w Holandii. Tam też ukończyła studia na wydziale malarstwa w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Utrechcie. Jest współautorką licznych projektów artystycznych, popularyzujących sztukę w przestrzeniach publicznych (m.in. 033Mondrian, Hotel Bloom, Livebuild). Jest także inicjatorką Galerii i Fundacji na rzecz promocji sztuki współczesnej Galerie Archipel w Amersfoort. Swoje prace wystawiała m.in. w Holandii, Polsce, Niemczech oraz USA. Twórczość Justyny Pennards-Sycz wpisuje się w nurt malarstwa abstrakcyjnego, ukazującego jednocześnie pewne nawiązania do tradycji – choć awangardowej – sztuki europejskiej. Jej dzieła to przede wszystkim gloryfikacja świata i jednocześnie inspiracja naturą.

OTWARTE:
wt. – sob. 12:00 – 22:00
niedz. 12:00 – 20:00

Katalog wystawy „Światła miasta”

Broszura informacyjna – pełna kolekcja prac

 

swiatla-miasta JustynaPennards-Sycz-obrazy2


Info