← powrót

News

WYSTAWA – What you see is who you are – SZYMON BRODZIAK

Wystawa Archiwalna

BIO:
(ur. 1979 r. w Poznaniu)
Z wykształcenia ekonomista, z pasji fotograf specjalizujący się w niekonwencjonalnej fotografii czarno-białej
Laureat prestiżowych nagród – m.in. trzech złotych medali na Prix de la Photographie Paris 2012 – zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie. Wydany w 2014 r. autorski album „Brodziak ONE” otrzymał złoty medal w kategorii „Książka” w międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris.

W Poznaniu prowadzi autorską galerię fotografii Brodziak Gallery. Pierwszy Polak i najmłodszy artysta w historii wystaw czasowych, którego prace zawisły w Muzeum Fotografii Fundacji Helmuta Newtona w 2015 r.

Wystawę tworzą niepublikowane dotąd prace artysty oraz prace zrealizowane w ramach artystycznego projektu dla wrocławskiego salonu Porsche Centrum Wrocław

„Leonardo da Vinci był uważany przede wszystkim za artystę, a w drugiej kolejności za inżyniera.”
Ferry Porsche, został poproszony podczas jednego z wywiadów, o komentarz do tego stwierdzenia, który brzmiał „A czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy artystą a inżynierem?”

Według twórcy marki Porsche działania obu nastawione są przede wszystkich na osiągnięcie określonego rezultatu. A ten jest oceniany według dwóch kryteriów: za pomysł i realizację.

Mając na uwadze wspólne podstawy metodologiczne sztuki i dorobku inżynierii motoryzacyjnej marka Porsche zaprosiła do współpracy utalentowanego przedstawiciela fotografii niekonwencjonalnej- Szymona Brodziaka. Efektem tej współpracy są fotografie oddające złożoną naturę ikony motoryzacji sportowej, za jaką jest uważana marka Porsche.

Food Art Gallery zaprasza na wystawię w celu samodzielnego skonfrontowania się z niekonwencjonalną fotografią oraz wyobrażeniem na temat samochodów sportowych.

Większość prac dostępna w różnych formatach, w regularnej sprzedaży galeryjnej.
Wystawa Szymona Brodziaka trwa do końca lutego w Food Art Gallery.

Katalog wystawy / Cennik

wystawa_szymon_brodziak_1 wystawa_szymon_brodziak_4


Info