← powrót

News

Zakończenie wystawy „Pomiędzy” Agaty Kosmali

Data: 08.06.2015

Z początkiem miesiąca czerwca, zaprosiliśmy naszych Gości na otwarty finisaż wystawy Agaty Kosmali, który odbył się w kameralnym gronie, przy dźwiękach muzyki jazzowej. Wydarzenie poprowadziła Mira Skrudlik z Czapski Art Foundation, która objęła opiekę kuratorską nad wystawą.

- Agata Kosmala przełożyła na płótno napięcie emocjonalne, bezpośrednią ekspresję oraz indywidualną emocję, która staje się doświadczeniem odbiorcyopowiada o cyklu „Pomiędzy” pani Skrudlik. – Artystka, poprzez umiejętne użycie koloru, potrafi łączyć przeciwstawne zjawiska. Z jednej strony niesamowita ekspresja plamy barwnej, dynamika, z drugiej zaś liryzm i delikatność, harmonijne przenikanie się poszczególnych planów i kolorystycznych poziomów intensywności. Niezwykle ciekawa jest interakcja pomiędzy kolorem a geometrycznymi formami. Bliskość linii czy brył sprawia, że kolor gęstnieje, staje się nasycony, ale i bardziej mroczny.

Podczas wieczoru była możliwość obejrzenia lub zakupienia najnowszej kolekcji prac oraz miniaturowych akwarel inspirowanych cyklem „Pomiędzy”, a także wszyscy Goście mieli niepowtarzalną okazję do indywidualnego zapoznania się z wystawą, o której osobiście opowiedziała Artystka Agata Kosmala.

Foto relacja z wystawy:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.411262955745389.1073741846.272434592961560&type=3

Wystawa potrwa do końca czerwca.

finisaz_wystawy_Agaty_Kosmali-1 finisaz_wystawy_Agaty_Kosmali-2


Info